Blog

Autor

Svatební fotograf vám musí sednout na první pohled

Podle čeho vybrat svatebního fotografa?

Rozhodně ne podle ceny. Nešetřete na něm, protože je to právě on, kdo vytvoří hmatatelné vzpomínky na tento velký den. Ať už je svatba sebehezčí, jen šikovný fotograf dokáže správně zachytit každý moment. Z jeho fotek číší štěstí, radost, láska a další emoce.

Zapomeňte na to, že by vám svatbu nafotili kamarádi. Kompaktní fotoaparát či zrcadlovku má sice doma kdekdo, avšak jen profesionální fotograf dokáže hotové divy. Ví, kam se postavit, dokáže nastavit fotoaparát, a hlavně nefotí svou první svatbu v životě.

Focení svateb nabízí spousta fotografů, jak vybrat toho vašeho?

Nejlepším vodítkem jsou přímo fotografie daného profesionála. Prohlédněte si jeho portfolio a podívejte se, zda se vám takové snímky líbí. Nebojte se porovnat více fotografů. Všichni budou mít jistě hezké svatební snímky, ale některé vám třeba padnou do oka více, protože se ztotožníte se stylem daného fotografa.

Profesionální svatební fotograf také může nabízet nejrůznější služby. Focení probíhá samozřejmě během dne D, ale obvyklé je i předsvatební nebo posvatební focení někde v přírodě či na vašem oblíbeném místě.

Velmi pěkné je, když se fotografují i svatební přípravy, tedy ustrojování nevěsty, chystání dekorací, příjezd svatebčanů. Tyto záběry „behind the scenes“ dodají svatebnímu albu na opravdovosti.

Chtějte něco víc

Některý fotograf na svatbu vám může nabídnout specifické služby. Například svatební fotograf Pavel Vávra často fotí zničení svatebních šatů. Tyto snímky se pořizují den po svatbě a jsou opravdu senzační. Novomanželé se spolu vydají do vody, třeba i se svatební kyticí a vznikají fotky, které jsou úplně odlišné od klasických svatebních fotografií.

Pavel Vávra se věnuje i focení zásnub, rodin, dětí, těhotenství. Může tedy zdokumentovat prakticky celý váš rodinný život. Není na škodu najít si jednoho fotografa a mít všechny fotografie v jednom stylu.