Blog

Autor

Každá svatba je největší rodinná událost roku

Ten, kdo má za sebou vlastní svatební obřad jistě ví, co to obnáší a jak velký zážitek to je

Svatba totiž není jen oznámení svým rodičům a známým, že už se chcete osamostatnit a o někoho se starat. Svatba je životní událost, která by měla trvat co možná nejdéle. Samozřejmě, že to nejde na povel. I já mám nemilou zkušenost s rozpadem manželství. Ne svého, ale svých rodičů. A můžu říct, že to nebylo vůbec nic příjemného, protože jsem byla již dospělá, sama vdaná a stála jsem uprostřed vah, kdy jsem najednou nevěděla, na kterou stranu se přiklonit.

Jak probíhala moje svatba

Každá svatba je náročná nejen na přípravu. Nevěsta nebo ženich mají plné ruce práce, jsou nervózní a musejí si uvědomit, že budou vlastně středem pozornosti po celou tu svatební přípravu.

Já jsem se vdávala v létě. V srpnu.
Dokonalý den jsem si vysnila asi jako každá holka a myslím, že se to povedlo až na pár maličkostí, které mi ale tento velký den vůbec nepokazily. Nejvíc mě bavilo předávání svatebního oznámení, pokud tedy nebylo posláno poštou. Dmula jsem se pýchou, že zrovna já se budu vdávat, a že můj budoucí choť je ten nejhezčí muž na světě, že budu nosit jeho jméno.

Jedno pozvání jsem poslala také své kamarádce, díky níž jsme se vlastně s mužem seznámili, ale nepřišla. Byla jsem z toho spíš smutná a myslela jsem si, že čas nějak všechno napraví, ale nestalo se tak a já jsem ji pak už viděla jen jednou, po dvaceti letech náhodou v restauraci.

Vše nakonec proběhlo na jedničku

Náš svatební den proběhl nakonec bez komplikací a na jedničku. Slzy dojetí nejen rodičů, ale i přátel vystřídal tanec a zábava, slunce, které pražilo jsme tehdy vyháněli za mraky alespoň na chviličku a když si vzpomenu na nejrůznější taneční kreace nebo vtipné poznámky svatebních hostů, musím se pousmát.
Svatební fotografie na památku mi také připomenou, jak čas letí a jaký třeba můj otec byl fešák a mladík nebo kdo na rodinné fotografii už není mezi námi.

Jak probíhá svatba dnes

Uspořádat svatbu dnes není žádná věda, pokud si všechno člověk dobře naplánuje a bude mít přehled. Samozřejmě, že do toho všeho má právo nevěsta a ženich mluvit, ale řekla bych, že mají daleko více možností rozletu. Od svatební výzdoby, svatebních šatů, svatební kytice, profesionálního svatebního fotografa až po samotnou svatební hostinu.

Navíc to dnes nemusí být také úkol jen pro rodiče novomanželů, ale na trhu služeb existují svatební agentury, které svatbu zařídí od A – Z. Je to možná o něco nákladnější, ale zase je zařízeno vše bez stresu a bez starostí.

Ve světě jsou svatební služby zcela běžnou záležitostí, ale upřímně, já jsem si ráda vše zařídila sama, tedy alespoň z části.