Blog

Svatba se pojistit nedá, ale myslete na zadní vrátka

Žádost o ruku proběhla a vy plánujete svatbu? Nebudete už dál každý za sebe, ale oficiálně se stanete manželi? Svatba je pro mnohé z nás významným a důležitým dnem, který zažijeme jen jednou za život, právem se bojíme, aby se nic nepokazilo. Pojistit se to ale nedá. Když už tohle nejde, myslete aspoň na zadní vrátka a pojistěte svůj život.

Životní pojištění má smysl

Jaké jiné pojištění by mělo dávat větší smysl než to životní? Uzavírá se mezi klientem a pojišťovnou, která na základě pojistné smlouvy poskytne klientovi peněžní kompenzaci. Sjednat by si ho měl každý, obzvlášť ale ty osoby, na kterých je někdo finančně závislý. Vyplatí se ale i tehdy, když chcete zmírnit negativní finanční dopad na váš život v případě nějakého onemocnění nebo úrazu.

Víte, že dalším docela příjemným benefitem pro toho, kdo má uzavřené životní pojištění je to, že díky němu můžete každý rok ušetřit až 3 600 Kč na daních?

Kdo by si životní pojištění určitě měl sjednat?

Život si chceme užívat, prožít každičký den. Jenže se taky bojíme, aby se nám něco nestalo. Máme rodinu, blízké a kamarády, na kterých nám záleží.

Jenže se nám ten život taky může pěkně zkomplikovat. Stačí třeba nešťastný pád a zlomenina ruky nebo nohy je na světě. A co když vás třeba srazí auto? Dneska je třeba být obezřetní a myslet i na zadní vrátka. Kdo by si rozhodně měl životko sjednat?

  • Každý živitel rodiny
  • Ten, kdo má rizikové povolání a každý den pracuje s něčím nebezpečným.
  • Ten, kdo nemá vlastní bydlení a platí třeba hypotéku.
  • Sportovci

Zdroj: fotobanka

Jaká rizika kryje životní pojistka?

Životní pojištění kryje hlavně rizika, která ohrožují vaše zdraví nebo dokonce život. Jeho účelem je to, aby vám vyplacené pojistné plnění v případě úrazu, nemoci nebo invalidity pomohlo vynahradit ztracený příjem a vy tolik nestrádali. Stejně tak má zabezpečit rodinu pojištěného pro případ smrti. Co tedy životní pojištění kryje?

  • Pojištění pro případ úrazu
  • Pojištění hospitalizace
  • Pojištění pro případ invalidity
  • Pojištění pro případ závažných onemocnění
  • Pojištění pro případ smrti
  • Pojištění pro případ dlouhodobé invalidity

Na čem závisí výše pojistného?

Na to, kolik budete každý měsíc za životní pojištění platit, má vliv jak výše pojistné částky, tak věk pojištěného, pojistná doba a u úrazového pojištění i druh zaměstnání nebo provozovaného sportu.

Víte, že když hledáte nejvýhodnější pojištění, můžete si online porovnat nabídky jednotlivých pojišťoven a vybrat si tu nejlepší? Platí to i pro životní pojištění.

Náš tip na závěr: Asi nejdůležitější je nastavit si správně limit pojistného plnění. Ten by měl být aspoň trojnásobek vašeho ročního příjmu.