Blog

Autor

Bouřlivá svatba v ČR vs na Maledivách

Potom co mě můj miláček v den mých narozenin požádal o ruku, začali jsme vymýšlet jak nejlépe to udělat.

Protože jsme měli v plánu dovolenou na našich vysněných Maledivách, vymysleli jsme si, že vezmeme s sebou na dovolenou nejlepší kamarádku a taky maminku manžela a přichystáme jim tam parádní překvapení. Samozřejmě šlo i o životní romantický zážitek pro nás dva, který byl ale od začátku plánován jako první krok našeho velkolepého plánu. Vyrazili jsme tedy na dovolenou a tu si v poklidu užívali. Ve volné chvíli jsme potajmu promluvili s manažerem našeho ubytování a naplánovali výlet na krásný nedaleký piknik island s romantickou svatbou na pláži. Mamince a kamarádce jsme to oznámili až den předem – a to jen proto, aby si mohly vybrat ty nejlepší šaty co tam s sebou měly..jinak by jim asi bylo divné, kdybychom něco takového po nich chtěli jen na výlet na ostrov. Bylo to veliké překvapení, které bylo naštěstí přijaté s velkou radostí a štěstím, i slza ukápla. Ten dojemný okamžik jsme si ani nepředstavovali a bylo to pro nás takové nakopnutí, že se to opravdu děje a je to vlastně naprosto úžasné. Ani jsme si to snad do té chvíle nepřipustili.

Druhý den jsme vyjeli s mírnou nervozitou směr picnic island jehož název si přesně nepamatujeme a tak jsme si to přetvořili na Vilingili.

Ty jejich názvy jsou šílené. Každopádně ostrov je to nádherný, s úchvatnou pláží s dokonalým bílým pískem a tou mnohaodstínovou tyrkysovou vodou indického oceánu jako na dlani. Kromě toho je tam úchvatné staré dřevěnné molo, kde jsme si po obřadu nechali nafotit nádherné fotky. Celý den jsme si užívali šnorchlování, plavání a relax v té úžasné vodě a když se začal blížit západ slunce, šli jsme se připravit. Mezitím nám zaměstnanci pod vedením manažera na pláži nachystali úchvatný svatební stánek, celý ozdobený palmovým listím. My jsme se převlékli, kamarádka mě načesala a namalovala. Maminka i kamarádka dostaly na krk památeční perly a pomalu jsme vyrazili za doprovodu tradičních bubnů bodu beru. Všechno vypadalo naprosto úžasně až na ty černé mraky a zvedající se vítr. Ten byl stále silnější a postupně začal obracet nachystané vázy a doplňky z palmových listů.

Při obřadu jsme potřebovali notnou dávku představivosti a čekali jsme jen na tu podstatnou otázku, na kterou jsme odpověděli tradičně maledivsky AIKE, tedy ano. Bylo znát i na oddávajícím, že proslov značně zrychlil a zkrátil kvůli obavám z blížící se tropické bouře. Tak jsme si vyměnili prstýnky a podepsali maledivský oddací list. Obřad byl zakončen polibkem a pak už jsme jen vyslechli zkrácené gratulace a utíkali jsme se rychle vyfotit dokud zbývalo ještě trochu světla. Bouře dost zrychlila západ slunce, takže moc romantického tlumeného světla nám nezbylo. Vůbec nám to ale nevadilo. Podstatné pro nás bylo, že jsme si to naše přání splnili a naši přátelé nám svatbu natočili na video a taky nás nafotili. Při focení jsme si vůbec nevšimli jaké další překvapení se pro nás chystá. Pod jedinou střechou, která na ostrově byla nám nachystali úchvatnou romantickou večeři při světle loučí a svíček. Podávala se grilovaná barakuda se zeleninou, kokosem a dalšími lahůdkami. Bylo to naprosto neskutečné a výborné. Poněkud adrenalinovou tečkou byla cesta domů lodí, protože jsme se báli rozbouřeného moře a cestou nám jaksi přestal běžet motor. Naštěstí to byla otázka chvilky, protože jsme byli v dobrých rukou a bezpečně jsme dojeli na náš ostrov Huraa, kde jsme byli ubytovaní.

Po návratu do Čech jsme pokračovali v organizaci naší oficiální svatby s celou rodinou a všemi přáteli. Ta se dle plánu konala ve starém kině Scala v Brně. Potom co se všichni pohodlně usadili do sedaček jsme zhasli a na plátně se začlo promítat. Zahájili jsme to klasickými fotkami, dokumentací našeho seznámení a prvních rande, cest a dovolených. Následovalo foto a info o našem krásném romantickém seznámení a na závěr jsme se se všemi podělili sestříhaným videem naší maledivské svatby.

Tímto jsme je tam všechny tak trochu měli a jakmile jsme jim dali asi 2 minuty na vydýchání a podali info, že to bylo ale neoficiální tak jsme zase rozsvítili světla a na podiu pod kinoplátnem jsme se nechali oficiálně oddat knězem husitské církve. Ten byl velice vtipný a podrobný a obřad pod jeho vedením byl naprosto perfektní. Skvěle jsme si to užili, přijali gratulace a vyrazili na hostinu. Všichni byli velice unavení z vedra, které ten den bylo a abysme dodrželi svatební tradici, navečeř přišla veliká bouře. Tentokrát nám neodfoukla výzdobu, ale velkou část svatebních hostů. Na naše svatební dny rádi vzpomínáme, zejména na ten první v maledivském ráji.