Blog

Autor

Připravte se na inflaci. Investujte do zlata

Řítí se na nás inflace. Vlastně se už přiřítila

Naštěstí existují způsoby, jak se jí ubránit. Jedná se především o vhodné investice.
Připlácíme si za nákup v supermarketu i plnou nádrž automobilu. Zdražuje elektřina, vodné, stočné, služby, alkohol a cigarety. A dle ekonomů jsme prý teprve na začátku. Zkrátka bude hůř.

Jak se ochránit před inflací?

Jednou z možností, jak se před inflací a negativními jevy s ní spojenými zabezpečit, je investice do nemovitostí, obzvláště těch ve velkých městech. Především v Praze investiční byty tvoří až čtyřicet procent všech prodejů s nemovitostmi.

Investiční byty? Jedině s několikamilionovými úsporami

Největší zájem je především o malometrážní byty v univerzitních městech, které se snadno pronajímají. Pokud ovšem chcete, aby vám investiční byt skutečně vydělával, neměli byste být zatíženi extrémně vysokou hypotékou. To znamená nutnost několikamilionových úspor. Pokud jimi nedisponuje, měli byste se ohlédnout po výhodnějších investičních příležitostech.

Zlato nejenom pro drobné investory

Drobným investorům se mnohem více vyplatí například investice do investičního zlata. To si obzvláště v dlouhodobém horizontu drží svou stálou cenu a jeho nákup je oproštěn od DPH. Nejvhodnější jsou zlaté slitky a mince té nejvyšší ryzosti vyrobené z některých ze švýcarských rafinerií. S nimi můžete obchodovat v jakékoliv měně.

Jaká je aktuální cena zlata?

Aktuální cenu zlata, která se často mění, najdete na stránkách zlate-mince.cz. Jejich provozovatelem je renomovaný dovozce a prodejce zlatých slitků a mincí sídlící v pražském Obecním domě. Zde zlato nejenom za výhodných podmínek nakoupíte, ale také prodáte.

Seznamte se s nabídkou trhu

Ještě před tím je ale vhodné seznámit se s nabídkou trhu.

Zadejte si do vyhledavače slovní spojení „investiční zlato“ a srovnejte ceny inzerujících firem s prémiovou nabídkou tohoto tradičního prodejce. Věřte, že neproděláte.